verze pro tisk

Jaký druh titanového nádobí vybrat?

Titanové nádobí značky PRO TITANIUM GUSS lze zakoupit ve formě pánví, hrnců nebo pekáčů. PRO TITANIUM GUSS je jediný výrobce titanového nádobí v ČR. Pánve mohou být kulatého tvaru, a to nízké střední a vyšší, nebo tvaru čtyřhranného v menších či větších průměrech. Hrnce mají dva různé rozměry. Pekáče jsou větší a čtyřhranné. Doplňkem každé nádoby je také skleněná poklička. Na co který druh slouží? Co vše lze v jednotlivých nádobách připravovat?

Jaký druh titanového nádobí vybrat?

Titanová pánev: Několik rozměrů pro snadné vaření

Titanovou pánev s nízkým okrajem využijete zejména k přípravě palačinek, bramboráků, omelet, případně i steaků. Pánev s vyšším okrajem se hodí na přípravu masových směsí, čínských jídel, bez problému zde podusíte jakékoliv druhy masa nebo i připravíte přílohy. Pánev s vysokým okrajem má dva úchyty, a tak je vhodná kromě pečení masa a přípravy příloh (brambor, těstovin a rýže) také k pečení bábovek, žemlovek či dortů. Uplatní se i jako hrnec, kde přichystáte omáčky nebo marmelády.

Titanový hrnec nebo pekáč připraví celý oběd

Menší titanový hrnec využijí menší rodiny do 4 osob. Seženete jej v objemu buď 3 nebo 4,5 litru a připravíte v něm polévky, omáčky, marmelády a přílohy. Velký hrnec ocení rodiny, které jinak musí oběd připravovat v mnoha hrncích. Vejde se sem celý oběd, tedy maso i s přílohou, až pro 6 osob. Pokud chcete dělat přílohy odděleně a v titanovém hrnci jen maso, nají se z této porce až 10 lidí. Můžete jej však využít i k zapékání těstovin a pečení dortů.

Čtyřhranné pekáče připraví bez problémů všechny druhy pokrmů. Využijete je ale především k pečení nebo dušení větších kusů masa, drůbeže nebo dokonce slaných či sladkých nákypů. Větší pekáč se opět hodí k přípravě celého oběda, a to pro 4 osoby. Jestliže v něm chcete připravit jen maso, pochutná si na něm až 8 osob. Lze jej také využít k zapékání těstovin a pečení dortů.

[Nahoru ↑]