Zdravé vaření

Titanové nádobí je vhodné ke zdravému stylu vaření, neboť se příprava pokrmů obejde bez tuku. Lze jej použít i do trouby, držadla ani uši se nepoškodí, protože jsou díky speciálním plastům používaným při jejich výrobě odolné teplotám až do 260 °C. Součástí titanového nádobí jsou většinou i tvrzené skleněné poklice, které se snadno udržují a odolají teplotám až 350 °C. Na titanovém nádobí lze uvařit zdravě celou řadu pokrmů.

Jaký druh titanového nádobí vybrat?

Jaký druh titanového nádobí vybrat?

Titanové nádobí značky PRO TITANIUM GUSS lze zakoupit ve formě pánví, hrnců nebo pekáčů. PRO TITANIUM GUSS je jediný výrobce titanového nádobí v ČR. Pánve mohou být kulatého tvaru, a to nízké střední a vyšší, nebo tvaru čtyřhranného v menších či větších průměrech. Hrnce mají dva různé rozměry. Pekáče jsou větší a čtyřhranné. Doplňkem každé nádoby je také skleněná poklička. Na co který druh slouží? Co vše lze v jednotlivých nádobách připravovat?


Používání titanového nádobí

Používání titanového nádobí

Titanové nádobí má široké možnosti uplatnění – můžete jej používat na sporáku i v troubě. Pokrmy dokáže uvařit, podusit, osmažit, zapéct, upéct či ogrilovat, a to zcela bez nebo jen s minimálním množstvím tuku. Navíc má dlouhou životnost a záruku, snadno se udržuje a dokáže ušetřit energii až o 60 %. Jak titanové nádobí správně používat?


Výhody vaření na titanové pánvi

Výhody vaření na titanové pánvi

Titanové pánve umožňují úsporné a především zdravé vaření. Jsou obzvláště vhodné pro přípravu a smažení steaků, řízků, palačinek, míchaných vajíček či rozmanitých pokrmů ze zeleniny, a to s minimálním množstvím oleje. Jejich nepřilnavý povrch zaručuje, že se na nich nepřichytávají zbytky jídla. Se skleněnou poklicí je pak využijete i pro dušení či vaření v páře.


Zdravé vaření na titanové pánvi

Zdravé vaření na titanové pánvi

Synonymem zdravé kuchyně je vaření bez tuku. Jak je to ale se smažením? Je možné smažit na pánvi a zároveň jíst zdravě? S titanovou pánví ano! Jaké výhody pro naše zdraví přináší vaření na titanové pánvi?


Co všechno lze v titanovém nádobí připravit?

Co všechno lze v titanovém nádobí připravit?

Titanové nádobí díky své vysoké odolnosti a nepřilnavému povrchu umožňuje nejen klasické vaření, smažení a dušení, ale i pečení, grilování a zapékání, a to bez použití tuku. Jaké pokrmy můžete v titanovém nádobí připravit?


V čem spočívá elektrický varný systém?

V čem spočívá elektrický varný systém?

Elektrický varný systém se skládá z varného (pečícího) víka a izolační podložky. Má bezpečné a jednoduché ovládání, úsporně peče a zapéká a šetří vám elektrickou energii. Jak elektrický varný systém funguje? Kde jej využijete? Jaké pokrmy si v něm připravíte?