verze pro tisk

Co je titanové nádobí?

Titanové nádobí je vyrobené z vysoce kvalitní a zdravotně nezávadné slitiny Siluminu. Má nepřilnavý a na rozdíl od teflonu kovuvzdorný povrch, který je potažen keramickou vrstvou s příměsí titanu, a extrémně silné dno. Samotný proces vytvarování titanového nádobí podléhá speciální metodě gravitačního ručního lití, kdy jsou korpusy nádob odlévány do kokilové licí formy ze slitiny Siluminu. V průběhu výroby se navíc provádí několik kontrol kvality. Titanové nádobí je zdravotně nezávadné, má dlouhou životnost a záruku.

Titanové nádobí je vysoce odolné

Všechny hrnce a pánve jsou velmi odolné vůči vysokým teplotám, zároveň zajistí optimální zahřívání a díky zesíleným stěnám mají schopnost udržet připravovaný pokrm dlouho teplý. Tím, že titanové nádobí akumuluje teplo, můžete po jeho rozehřátí sporák zcela vypnout a jídlo dovařit bez energie.

Použitá keramická vrstva zaručuje abnormální odolnost nádobí proti mechanickému opotřebení. Při přípravě pokrmů tak jistě oceníte, že můžete bez problémů vařit i s nerezovou vidličkou či obracečkou. Nádobí se díky metodě odlévání nikde neprohne ani se nedeformuje prudkým ohříváním či ochlazováním.

Titanové nádobí umožňuje vaření bez tuku

Titanové nádobí je vhodné ke zdravému stylu vaření, neboť se příprava pokrmů obejde bez tuku. Lze jej použít i do trouby, držadla ani uši se nepoškodí, protože jsou díky speciálním plastům používaným při jejich výrobě odolné teplotám až do 260 °C. Součástí titanového nádobí jsou většinou i tvrzené skleněné poklice, které se snadno udržují a odolají teplotám až 350 °C.

Umývání titanového nádobí je vzhledem k jeho vysoké odolnosti hračka. Nejenže se díky nepřilnavému povrchu znečistí jen minimálně, ale často jej vyčistíte pouze za pomoci kuchyňské papírové utěrky. Při nastavení šetrného programu jej můžete také mýt v myčce.

[Nahoru ↑]